Zvětšené balení Yucca Organic s příměsemi

Vypadávání vlasů je věc, která rozhodně nepotěší nikoho. Současně se jedná o problém, který není nikterak výjimečný a potýká se s ním celá řada lidí. A na rozdíl od zažité představy se ani zdaleka netýká jen mužů, postihnout může i ženy, a dokonce také děti, byť pokaždé z trochu jiných příčin. Povzbudivou informací je potom to, že ani v případě, že vám při česání na hřebenu zůstávají celé chomáče vlasů, není situace zcela ztracená. Vždy je možnost, jak s vypadáváním vlasů bojovat. Jak na to?

Vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů samo o sobě není nic nepřirozeného, vlasy se standardně obměňují a o určitou část vlasů přichází pravidelně každý člověk. Každý člověk má na hlavě asi 10 % vlasů, které jsou v poslední životní fázi (mužské vlasy žijí asi tři roky, ženské sedm let) a připravené k vypadnutí. Postupně se uvolňují a následně vypadnou, nejčastěji při mytí vlasů nebo když je rozčesáváme.

Problém nastává ve chvíli, kdy vlasy začnou vypadávat nadměrně. K tomu může dojít hned z několika důvodů. Případ, který si s pojmem vypadávání vlasů spojujeme nejčastěji, tj. mužské plešatění s příchodem vyššího středního věku, je způsoben úbytek přirozeného mužského pohlavního hormonu označovaného jako DHT, jehož hladina má významně ovlivňuje sílu vlasových kořínků.

Důvody mohou být ale i jiné, např. nedostatek kolagenu či potřebných vitamínů a minerálních látek. Ten mohou pociťovat i ženy, a právě toto bývá nejčastější důvod vypadávání vlasů u žen. Další možnou příčinou je hormonální nerovnováha a zapomínat nesmíme ani na to, že vlasům občas škodí až přílišná péče: neustále barvení, mytí, fénování a česání může také způsobovat vlasům problémy.

U dětí má nadměrné vypadávání vlasů většinou příčinu v některé nemoci. Dobrou zprávou je, že se jedná většinou o onemocnění poměrně snadno léčitelná.

Jak bojovat s vypadáváním vlasů?

Vypadávání vlasů neznamená, že je všem dnům konec. Podle konkrétní příčiny lze proti němu účinně bojovat. Nejlepší je ze všeho nejdříve navštívit kožního lékaře a poradit se s ním o nejvhodnějším postupu

Pokud vám vlasy padají z důvodu nevhodné diety a nedostatku některých důležitých látek, řešení je nasnadě: vyvážená strava a obecně zdravý životní styl. V případě, že je na vině některé specifické onemocnění, lékař předepíše cílenou léčbu.

U „klasické“ ztráty vlasů způsobené úbytkem potřebných hormonů je možné použít speciální přípravky, které mohou ztrátu vlasů zpomalit. Ty většinou fungují tak, že stimulují vlasovou tkáň, tzv. folikuly, a napomáhají tak vlasům udržet se déle v dobré kondici.

Pokud problém s padáním vlasů zatím nemáte, buďte rádi a chovejte se ke svým vlasům co nejlépe, žijte zdravě a zbytečně je nezatěžujte. O to déle vás budou zdobit.


 • Šampon proti lupům se saponiny
  Šampon proti lupům se saponiny
  214 
 • Reparex Hair loss - Proti vypadávání vlasů
  Reparex Hair loss – Proti vypadávání vlasů
  499 
 • Reparex pro muže
  Reparex pro muže
  499 
Cart