Dobrá večeře, hořící svíčky a romantická hudba: to jsou tradiční ingredience koktejlu, kterým chceme sebe i svůj protějšek uvést do té správné „nálady“. Co ale dělat, pokud je z nějakého důvodu potřeba pomoci si ještě trochu více, ať již z pohledu libida nebo následně z pohledu kvality i délky vlastního prožitku ve chvíli, kdy romantické setkání dojde naplnění? Možností je několik. Jedním z těch nejzajímavějších a v poslední době nejoblíbenějších je využití unikátních vlastností tzv. peruánského ženšenu. Co konkrétně se za tímto jménem skrývá?

Zázrak jménem maca peruánská

Peruánský ženšen je lidové označení pro hlíznatou rostlinu, kterou zná moderní věda pod jménem maca peruánská. Jak už její název napovídá, jejím domovem je oblast jihoamerických And, kde se vyskytuje ve výškách okolo 3–4 tisíc metrů nad mořem. Již z tohoto údaje je více než patrné, že se jedná o rostlinu velice odolnou.

Její jedinečné vlastnosti a pozitivní působení na celou řadu oblastí lidského zdraví dobře znali již původní obyvatelé této oblasti, tj. Inkové a další indiánské národy.

Maca peruánská obsahuje řadu vitamínů (konkrétně vitamíny C, E, B1, B2 nebo B12), minerálních látek a stopových prvků (draslík, vápník, fosfor, železo…), ale také proteiny, důležité mastné kyseliny nebo sacharidy dodávající tělu energii.

To vše dělá z macy peruánské ideální doplněk stravy, který dokáže člověku dodat energiipodpořit jeho imunitu, ale také zlepšit stav pleti a omezit akné. V neposlední řadě je maca peruánská přírodním afrodiziakem a zlepšuje mužskou výdrž při pohlavním aktu, stejně jako mužský i ženský prožitek z něj. I tuto charakteristiku staří Inkové dobře znali a dnešní označení „peruánská přírodní viagra“ tak svědčí pouze o tom, že v případě macy pouze „objevujeme Ameriku“.

Jak macu peruánskou užívat?

Maca peruánská, resp. extrakty z ní, jsou na trhu nabízeny v různých podobách. Velmi často se jedná o čaj. Jednotlivé značky se od sebe navzájem liší obsahem extraktu a tím i jednotlivých aktivních látek. Druhou možností příjmu extraktu z macy coby potravinového doplňku jsou tablety. Prakticky tou samou formou, jen neslisovanou do podoby tabletky, je prášek vyrobený ze sušených kořenů rostliny. Ten lze rozpustit ve vodě, v jakékoliv ovocné šťávě, přidávat jej lze např. do jogurtů apod.

Extrakt z macy peruánské je čistě přírodní produkt a platí proto pro něj jej velmi málo omezení pro konzumaci. Přípravky by neměly užívat těhotné nebo kojící ženy, případně lidé se závažnými chronickými onemocněními, resp. měli by se vždy před začátkem užívání nejprve poradit s lékařem.

Maca peruánská je skvělým potravinovým doplňkem, který může podpořit fungování organismu v mnoha ohledech. Současně ale nenahrazuje ani léčbu fyziologických problémů s erekcí či jiných onemocnění, ani není náhradou pestré a bohaté stravy a zdravého životního stylu obecně.

Napište recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Cart