Zvětšené balení Yucca Organic s příměsemi

V kontrastu s naším uspěchaným životním stylem je snaha vynahrazovat našemu tělu to, o co jej svým pracovním nasazením, nedostatkem pohybu, nevhodnou stravou či přemírou stresu připravujeme.

A ačkoliv komplexní zdravý život kombinující přiměřenou fyzickou aktivitu, dostatek odpočinku, zdravou dietu a v neposlední řadě dobrou náladu nahradit nelze, přece jen můžeme svému organismu do jisté míry a různými cestami pomáhat. Oblíbeným způsobem jsou pak především potravinové doplňky.

Těch je ale na trhu tolik, že není snadné se v nich vyznat. Mezi ty nejkvalitnější ale jistě patří i Yucca Organic Sova z dílny slovenského výzkumného ústavu Boos Laboratories.

Co je Yucca Organic Sova?

Saponinový doplněk Yucca Organic Sova je založen na účincích tzv. saponinů. To jsou látky přírodního původu, které lze chemicky popsat jako heteroglysidické sloučeniny, tj. takové, jež mají sacharidovou část ve spojení se specifickou částí druhou. Saponiny se vyskytují v řadě různých rostlin, patří mezi ně např. česnek, chřest či některé luštěniny. Pro Yucca Organic Sova se získávají z palmy Yucca Shidigera, ve které je koncentrace saponinů velmi vysoká. Nejdůležitější je ale fakt, že mají celou řadu pozitivních účinků na lidský organismus.

Saponiny snižují povrchové napětí a tím odstraňují veškeré usazeniny ve střevech, cévách, nervech a orgánech, čím obnovují a upravují jejich funkci, proudění krve, přenos nervových vzruchů a podobně odstraňují únavu, chrání srdeční sval, mají protinádorové účinky a také pozitivně ovlivňují metabolismus cholesterolu v organismu.

Díky celé řadě biologických funkcí, které saponiny mají, jsou často řazeny do skupiny tzv. funkčních potravin. Právě schopnost vstřebat některé tělu škodlivé látky je základem fungování doplňku Yucca Organic Sova.

Zbavte se nečistot v těle pomocí saponinů

Zmíněný cholesterol je jedním z příkladů látek, které se hromadí a ukládají v lidském těle, kterému mohou následně způsobovat zdravotní problémy. Takových látek je ale více a ukládají se nám nejen v cévách. Nalézt je můžeme na žaludečních stěnách, ve střevech i močových cestách, v plicích i v kůži, a dokonce třeba i v oční rohovce. Saponiny pomáhají tělu se těchto škodlivých látek zbavit a vyloučit je. Účelem potravinového doplňku Yucca Organic Sova je právě to.

Přirozený postup výroby bez použití syntetických extrakčních činidel a jiných chemikálií zajišťuje, že si do těla při jeho konzumaci nevnášíte další potenciálně škodlivé látky a spokojenost naprosté většiny uživatelů zase znamená, že se na jeho účinky můžete spolehnout.

Výhody saponinů: přírodní léčba a čištění organismu

yacca organic sova saponiny ocista tela yucca shidigera

Yucca Schidigera, rostlina původem z amerických pouští, skrývá v sobě silnou zbraň pro zdraví našeho těla – saponiny. Tato speciální třída chemických sloučenin je známa svými protizánětlivými, antioxidačními a antispasmodickými účinky, které pomáhají snížit bolest spojenou s artritidou, snižují povrchové napětí, hladinu cholesterolu a riziko srdečních onemocnění.

Jak saponiny fungují

Saponiny jsou přírodní detergenty, které tvoří stabilní pěnu obsahující složky rozpustné v tucích i ve vodě. Tato vzniklá pěna v našem těle je schopná rozpouštět usazeniny, aby je naše tělo mohlo vyloučit.

K usazování nečistot v našem těle dochází především kvůli našim stravovacími návyky.

Je dokázáno, že zejména v tlustém střevě nosíme až 2 – 3 kg usazenin.

Jde o důsledek našeho moderního životního stylu a nevhodné stravy, což našemu tělu nedává šanci na správné zpracování a vstřebání důležitých živin.

Jak můžeme tělo očistit

V případě špinavého hrnce bychom sáhli po saponátu a nečistoty bychom jednoduše odstranili. V našem těle je ale proces očisty mnohem složitější a hlavně pomalejší. Řešení však existuje. Příroda nám nabízí látky, které obsahují vysoké procento saponinů – jako je například Yucca Schidigera.

Saponiny, obsažené v Yucca Schidigera, pomáhají našemu tělu odstraňovat usazeniny, snižují vysoký cholesterol i krevní tlak, pomáhají při alergiích a cukrovce, podporují léčbu artrózy a rozpouštějí žlučníkové kameny a také redukují křečové žíly.

Druhy saponinůYucca Organic Sova obsahuje dva druhy saponinů – steroidní a terpénové.

 • Steroidní se nedokážou vstřebat do krevního oběhu a účinkují pouze ve trávícím systému.
 • Terpénové očišťují celý cévní systém. Trávicí trubice má délku asi 15 metrů, ale délka všech cév organismu je přes 160 kilometrů!!

Tím i složení preparátu obsahujícího saponiny by mělo obsahovat hlavně terpénové saponiny (přes 80%) a steroidních by mělo být daleko méně. V přírodních produktech je to však opačně. 

Závěr

Yucca Organic Sova má nejsilnější, až 80% saponinový extrakt na trhu. A nejen to, 1 tobolka obsahuje až 700mg saponinů narozdíl od běžných 500mg.
Ve výzkumném ústavu Boos Laboratories dovedeme saponiny rozdělit a pak smíchat v kýženém poměru. Tím má Yucca Organic stálé neměnné složení s vysokou převahou terpénových nepěnivých saponinů. Dvě až tři kůry ročně mohou být pro organismus pravým požehnáním, vyzkoušejte jej proto i vy.


 • Yucca organic Sova 150 tbl.
  Yucca organic Sova 150 tbl.
  1,299 
 • Yucca Organic Vitality
  Yucca Organic Vitality
  1,249 
 • Yucca Organic Mobility
  Yucca Organic Mobility
  1,249 
Košík